مهمان گرامی به انجمن خانواده کوچ خوش امدید. لطفا برای دسترسی به تمام امکانات سایت اینجا کلیک کنید ثبت نام شما به سرعت انجام خواهد شد و شما میتوانید در جمع گرم خانواده کوچ فعالییت خود را اغاز کنید و از همه امکانات سایت که برای کاربران مهمان غیرفعال شده است استفاده کنید. منتظر حضور گرم شما در جمع بزرگ خانواده کوچ هستیم .
ترفند ماشين حساب
تبلیغات
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ترفند ماشين حساب

 1.  

  Ainoa آنلاین نیست.
  قاصدك را بگير آزرو كن بعد فوت كن بره تو آسمونا
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  82
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  متاهل هستم
  محل سکونت
  خونمون
  نوشته ها
  20,052
  می پسندم
  15,923
  مورد پسند
  16,595 بار در 8,966 پست

  ترفند ماشين حساب

  #1 ۲۲-۱۰-۱۳۸۹
  همه شما تاکنون بارها و بارها از ماشین حساب استفاده کرده اید. عملیات مختلف اعم از 4 عمل اصلی و در ماشین های حساب های پیشرفته تر ، عملیات کاربردی دیگری به وسیله همین ماشین حساب هایی که در خانه همگی ما یافت میشود صورت میگیرد. اما آیا تاکنون با ماشین حساب اعمال دیگری جز این عملیات انجام داده اید؟ در این ترفند قصد داریم تا ترفندهایی بسیار متفاوت ، استثنایی و مخفی را برای شما مطرح کنیم که با بهره گیری از آنها میتوانید از این پس به ماشین حساب خود طور دیگری نگاه کنید! ترفندهایی که بلا استثنا برای اولین بار توسط ترفندستان مطرح میگردند!

  خاموش کردن ماشین حساب به روشی دیگر
  این ترفند بر روی بسیاری از ماشین حساب های قدیمی و جدید قابل استفاده است. به ویژه ماشین حساب های مدرسه ای. مخصوصأ ماشین حساب هایی که دکمه OFF برای خاموش کردن مستقیم ماشین حساب دارند و اتوماتیک خاموش نمیشود. به ویژه اگر به فرض دکمه OFF ماشین حساب خراب شده باشد با این ترفند میتوانید آن را بدون نیاز به این دکمه خاموش کنید.
  برای این کار ، پس از روشن کردن ماشین حساب ، کافی است دکمه های 2 و 3 را همزمان نگه داشته ، سپس دکمه ON را بزنید. خواهید دید که ماشین حساب خاموش میشود! این کار را با نگه داشتن دکمه های 5 و 6 نیز میتوانید انجام دهید.

  یک باگ یا یک عمل ریاضی؟!
  این ترفند بر روی ماشین حساب های معمولی مدرسه ای قابل اجراست.
  بدین صورت که ابتدا یک عدد را به دلخواه وارد ماشین حساب کنید. سپس یکبار دکمه ضرب را زده ، سپس دکمه تقسیم و بعد دکمه مساوی را بزنید. عدد بی ربطی برای شما نمایان میشود. اما اکنون چند بار پیاپی دکمه مساوی را بزنید. خواهید دید که به عدد 0 میرسید! حالا کافی است یکبار دکمه ضرب را بزنید ، سپس دکمه جمع (به علاوه) ، و نهایتأ باز هم دکمه مساوی! خواهید دید که عددی که در ابتدا وارد کرده بودید برای شما (آزادی بلاگ) نمایان خواهد شد!
  به عنوان مثال اگر 25 را وارد کنیم ، سپس دکمه های ضرب ، تقسیم و مساوی را به ترتیب و بزنیم ، عدد 0.04 را خواهیم داشت ، با فشردن 4 بار پیاپی دکمه مساوی به 0 میرسیم. حال ، اگر اینبار دکمه های ضرب ، جمع و مساوی را به ترتیب بزنیم به همان عدد 25 خودمان میرسیم!

  کشف شماره تلفن از روی ماشین حساب!
  ابتدا شماره 7 رقمی شماره تلفن خود را در نظر بگیرید بدون پیش شماره. (در تهران شماره قدیمی 7 رقمی را در نظر بگیرید ، رقم اول را تکرار نکنید!)
  3 رقم ابتدا شماره تلفن خود را وارد ماشین حساب کنید. این عدد را در 80 ضرب کنید. عدد 1 را با آن جمع کنید. حاصل را در 250 ضرب کنید. 4 رقم پایانی شماره تلفن خود را با آن جمع کنید. مجددأ 4 رقم پایانی شماره تلفن را جمع کنید. عدد 250 را از حاصل کم کنید. حال حاصل را بر 2 تقسیم کنید! عددی که به دست میاید شماره تلفن شماست!

  لازم به ذکر است از این دست ترفندها در ماشین حساب زیاد است و به نوعی یک شوخی به حساب میایند. این ترفند را هم به عنوان نمونه ای از این شوخی ها معرفی کردیم.
  نوشتن کلمات با ماشین حساب!
  در زبان انگلیسی برای هر عددی در ماشین یک حرف انگلیسی را در نظر گرفته اند. این حروف که حروف اصلی هم هستند به وسیله آنها میتوان هر عبارت یا کلمه ای را توسط ماشین حساب نوشت. اما با اندکی ذکاوت!
  لیست این حروف و اعداد به شکل زیر است:
  0=O
  1=I
  2=S
  3=E
  4=H
  5=Z
  6=G
  7=L
  8=B

  برای نوشتن حروف به وسیله ماشین حساب باید اعداد را به شکل معکوس نوشت ، سپس ماشین حساب را وارون کرد! بدین معنا که اعداد را از جهت دیگر نوشت ، سپس ماشین حساب را دوران داد تا حروف به شکلی کاملأ خوانا دیده شود.
  به عنوان مثال برای نوشتن کلمه GOOGLE ، باید اعداد را از حرف E شروع کرد و به G رساند ، یعنی عدد 376006 را وارد ماشین حساب کرد ، سپس ماشین حساب را بر عکس کرد تا به طور واضح واژه google نمایان شود! میتوان از اعداد استفاده کرد. به ویژه به حالت دیجیتالی ماشین حساب این موضوع قابل درک تر میشود.
  مثال های دیگر:
  0.7734 = HELLO
  GLIB = 8176
  LOGS = 5607
  همان طور که دیدید در کلمه HELLO و کلیه کلماتی که به O ختم میشوند باید پس از زدن 0 یک . نیز وارد کرد.
  یکی از دلایلی که در امتحانات درسی اجازه تبادل ماشین حساب داده نمیشود همین ترفند است.
  مورد پسند از : avachi

 2.  

   

 3. عنوان کاربر
  تازه وارد
  شماره عضویت
  54
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  نوشته ها
  18
  می پسندم
  1
  مورد پسند
  17 بار در 9 پست

  پاسخ : ترفند ماشين حساب

  #2 ۲۶-۰۲-۱۳۹۰
  چند تا ترفند ماشین حساب گفتی حالا بذار یه باگ ماشین حساب ویندوز هم بگم d:
  جذر عدد 4 چند میشه؟ بدون فکر می گیم 2... تفریق 2 از 2 چند میشه... بازم بدون فکر می گیم صفر d: حالا این عملیات رو پشت سر هم با ماشین حساب ویندوز اجرا کنید... یعنی اول از 4 جذر بگیرید , بعد عدد 2 رو ازش کم کنید... تو هیچ کدوم از ورژن های ویندوز ما عدد صفر رو نخواهیم داشت... باگ از این ضایع تر ندیده بودم به خدا d:
  خدایا... یه بار شد بگی ای کسانی که ایمان آورده اید, حالتون چطوره؟!
  __________________

 4. عنوان کاربر
  کاربر سایت
  شماره عضویت
  779
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت-۱۳۹۰
  نوشته ها
  68
  می پسندم
  43
  مورد پسند
  28 بار در 18 پست

  پاسخ : ترفند ماشين حساب

  #3 ۲۶-۰۲-۱۳۹۰
  به چه کاری میاد؟
  درسو حفظ کنم بهتره تا یه ساعت فکر کنم ببین
  مرگ مامانت سوال 2 چی میشه
  رو باید چه جوری بنویسم

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

جذر گرفتن بدون ماشین حساب

علامت جذر در ماشین حساب

جذر گیری با ماشین حساب ویندوز

جذر گرفتن با ماشین حساب

ترفند جذر ماشین حساب

روش جذر گرفتن با ماشین حساب

چه جوری جذر گرفتن با ماشین حساب

جذرماشین حساب

جذر گرفتن با ماشين حساب

ترفند جذر گرفتن

نحوه جذر گرفتن با ماشین حساب

میانیابی با ماشین حساب کامپیوتر

روش جذر گرفتن بدون ماشین حساب

روش جذر گیری بدون ماشین حساب

نوشتن کلمات باماشین حسابآموزش انجام میانیابی با ماشین حسابآموزش ترفندماشین حسابطريقه گرفتن جذرنحوه جذرگرفتن ماشین حسابمیانیابی در ماشین حسابجذرگرفتنروش های جذر گرفتن بدون دکمه جذر ماشین حسابچگونگی جذر گرفتن بدون ماشین حسابترفند جذر گیری از اعدادترفند های ماشین حساب

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
X بستن تبلیغات