مهمان گرامی به انجمن خانواده کوچ خوش امدید. لطفا برای دسترسی به تمام امکانات سایت اینجا کلیک کنید ثبت نام شما به سرعت انجام خواهد شد و شما میتوانید در جمع گرم خانواده کوچ فعالییت خود را اغاز کنید و از همه امکانات سایت که برای کاربران مهمان غیرفعال شده است استفاده کنید. منتظر حضور گرم شما در جمع بزرگ خانواده کوچ هستیم .
101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..
کاربری
کاربر گرامی به مجموعه تالارهای خانواده کوچ | koooch خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

 1. #1
  کوچ نشین
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  75
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  نوشته ها
  7,606
  می پسندم
  12,853
  مورد پسند
  14,269 بار در 5,032 پست

  پیش فرض 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  شاید در نگاه اول ساده باشد . خیلی ها می گویند اینکه دختر و پسر همدیگر را بخواهند و مهرشان به دل هم بیافتد دیگر تمام است . دیگر می ماند کارهای بزرگترها و تعیین وقت عقد و عروسی و مهریه ، اما به همین سادگی ها هم نیست. دختر و پسر قبل از ازدواج جدای از داشتن علاقه به یکدیگر خیلی نکات دیگر را باید بدانند تا ازدواج موفقی داشته باشند. از نکات حقوقی و مذهبی گرفته تا روان شناسی ، سلامت جنسی و ....

  4 نفر این پست را پسندیدند :


  بایـد یـاد بگیری فـرامـوش کنـی
  مثـل زنی که در عروسی معشوقـش کِل می کشـد
  :)

 2.  

   

 3. #2
  کوچ نشین
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  75
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  نوشته ها
  7,606
  می پسندم
  12,853
  مورد پسند
  14,269 بار در 5,032 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  روان شناسی

  مهارت ارتباطی
  وقتی بلد نیستیم ارتباط برقرار کنیم ، بعید است ازدواج خوبی داشته باشیم ،زیرا ازدواج به مهارت های ارتباطی بالایی احتیاج دارد. مهارت های ارتباطی موضوع پیچیده ای نیست. در درجه اول ارتباط با خودمان باید درست باشد.کسی که خود کم بین است ارتباط هایی دارد نه به خاطر عشق و تعهد بلمه به خاطر این که ضعف های درونیش را پر کند.همسر چنین ادمی همیسه باید طوری عالی باشد که این ادم اعتماد به نفس نداشته اش را از او دریافت کند،این می شود یک رابطه ی انگلی عاطفی .

  خودشیفته ای؟
  تا وقتی خود شیفته ای ازدواج نکن ،زبرا همیشه احساس میکنی حرف های تو،سلیقه تو،طرز حرف زدن تو،مطالعات تو،دینداری تو،اخلاقیات تو خیلی خاص اند و همسرت باید فعلا تو و رازهای نبوغت را کشف کند.ادم های خود شیفته به راحتی توانایی نادیده گرفتن احساسات و شعور شما را دارند و ممکن است به خودشان حق بدهند به راحتی شما را ناراحت کنند.

  مراقب باش
  مراقب ادم هایی باش که ظاهر اجتماعی موفقی دارند و خیلی حواسشان به همه ی جزئیات زندگی تو هست . گاهی این افراد زمینه اختلال شخصیتی پارانویا دارند یعنی شک و بدبینی.بدبین ها زندگی خود و شما را بعد از ازدواج جهنم میکنند. آن ها استعداد عجیب و هوشی سرشار و عقلی ناقص دارند. تمام هم و غمشان این است که تو در نامزدی قبلی خود چه تجربیاتی داشته ای ،به کدام رستوران رفته ای و ...و به این ترتیب همه ساعاتی که باید صرف رشد تو در ارتباط عاطفی ات شود، حرام قانع کردن یک آدم مریض می شود. در دوره ی نامزدی میشود رفتارهایافراد مشکوک را شناخت یادت باشد شکاک ویروسی در تو میزند که بعدا توجه نورمال یک ادمد نورمال راخیلی کم وناکافی میبینی.

  مراقب باش
  مراقب باش خیلی کمال طلب نباشی زیرا کمال طلب perfectionist چنان همه چیز را سخت میگیرد (نامزدی /مراسم عروسی /تشریفت بعد از ازدواج ) که زندگی جهنم می شود . کمال طلب ها فقط وارد بخشهایی از زندگی می شوند که برنده بشوند و لذت بسیاری از فرصت های ناب زیستن را از دست میدهند.

  چسبندگی عاطفی
  این روزها باید مراقب «چسبندگی عاطفی » نیز بود، منظور اعتیاد هیجانی است.بعضی از ذختران و پسران هستند که به شدت احتیاج دارند که از آنها مراقبت شود.در حالی که ما در زندگی خودمان بیشتر موظفیم حال خود را رد یابی کنیم.مردانی این چنین توقع دارند که شما همیشه مرتب و خوش اخلاق باشید. این مردان درکی شبیه مادر از همسرشان دارند.مادر زنی سات همیشه در درسترس، مهربان و حامی ، همسر اگر چنین باسد اول از همه خودش درهم میشکند، زیرا ما بناست فقط برای فرزندانمان تا این حد در درسترس باشیم. برای شوهر باید همسری کرد.

  اعنیاد هیجانی
  هرچقد نگران اعتیاد به مخدر در نامزدتان هستید ، بترسید از اینکه طرف اعتیاد هیجانی داشته باشد ، یعنی همیشه باید چیزجدیدی در زندگی اش باشد تا او احساس رضایت بکند. حالا این تغییر ممکن است تغییر زود به زود شغل و رشته تحصیل و مطالعات ازاد او باشد یا ممکن است وارد ارتباط های او بشود. چنین ازدواج هایی خطرناکند زیرا دائم باید مدام مراقب همسرتان باشید.

  الگوی رابطه
  نیم نگاهی به روابط نامزدتان با خانواده اش بیاندازید زیرا الگوی رابطه او با مادر و پدرش کلید های زیادی در اختیار شما قرار می دهد ، مثلا در دوران نامزدی هربار با فرهاد بیرون رفته ای ، مادرش 10 بار تماس گرفته است یا مادر نازنین دائم ساعت ورود و خروج این دختر 25 ساله را چک میکند. معنی اش این است که در این خانه فضای کنترل زیادی حاکم است و خنواده برای حریم شخصی خیلی اهمیت قائل نیست . بنابر این اگر روزی دیدی همسر تو ( دختر این خانواده ) دارد پیامک های تلفن همراه تو را بدون اجازه تو می خواند ، نباید شاخ دربیاوری و ورم کنی زیرا هرگز به حریم شخصی او احترام گذاشته نشده که الان او این ادب را بلد باشد.

  دقت کنید
  شاید یکی از دلایل طلاق در ایران مسائل جنسی باشد. بدون رو دربایستی باید هشدار داد که دانش جنسی خود را با کلاس هاو کتاب ها و سوال کردن از متخصصان بالا ببرید. به سلیقه ی جنسی خود احترام بگذارید ، مثلا اگر خواستگار شما بسیار لاغر است و شما از چنین وضعیت فیزیکی خوشتان نمیاید ،اگر چیزهای خوب دیگرش را پذیرفته اید ، خوب است به او نیز این سلیقه خود را اطلاع دهید تا کمی تغییرش دهد. خیلی ظریف باید از شباهت نیازهایی از این دست در خودو نامزدتان مطلع باشید تا بعدا گرفتاری ایجاد نشود.

  3 نفر این پست را پسندیدند :


  ویرایش توسط Vernal : ۱۵-۰۳-۱۳۹۰ در ساعت 19:05
  بایـد یـاد بگیری فـرامـوش کنـی
  مثـل زنی که در عروسی معشوقـش کِل می کشـد
  :)

 4. #3
  کوچ نشین
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  75
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  نوشته ها
  7,606
  می پسندم
  12,853
  مورد پسند
  14,269 بار در 5,032 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  روانپزشکی

  همتایی شخصیتی
  بنابراین که شخصیت های درون گرا،برون گرا،احساس گرا،اندیشه گرا،قضاوت کننده یا ملاحظه کننده باشند ،باید دانست که تلفیق گروه های متضاد با هم اتفاقی مناسب در ازدواج نیست.پس سنجش همخوانی شخصیتی قبل از ازدواج لازم است.این سنجش همخوانی شخصیتی با چهار ویژگی سرشتی و سه ویژگی شخصیتی صورت میگیرد.ویژگی های سرشتی از این قرار ند: 1. تازه خواهی (تنوع طلبی ) 2.پشتکار(سخت کوشی) 3. پاداش مداری 4.آسیب گریزی (واژگون ماجرایی) .این چهار جزء سرشتی ،ساختاری ژنتیکی و مادرزاد دارند و بخش عمده ی آن در دوره جنینی و اندکی از آن در فاصله زاده شدن تا دو سالگی شکل میگیرد.این ویژگی ها بسیار مهم هستند و میتوانند رویکردهای رفتاری فرد چه در عرصه های جنسی چه در شخصیتی و بین فردی را تشکیل دهند. سه ویژگی منشی که اکتسابی هستند: 1-همکاری با دیگران 2- خودراهبری – چقدر بردارهای کنسی فرد از خود فرد آغاز شود و خود فرد سرچشمه جنبش ها ، کنش ها در زندگی باشد 3- خود فرا روی – چقدر شخصیت فراتر از خودش را در سرنوشت و پیرامونش دخیل بداند.

  همخوانی خلقی
  اما افزون بر همخوانی خلقی، شخصیتی ، همخوانی اضطرابی و وسواسی هم مهم است. همتایی خلقی از این دیدگاه اهمیت دارد که آدمیان به طور معمول خلق های گوناگونی دارند. از بدخلق ( پیستایمی ) گرفته تا خلق بهنجار (یوتایمی)، خلق دوره ای یا چرخه ای (سیلو تایمی ) – که در آن افراد در روزهایی نیمه افسرده و در روزهایی نیمه شدا هستند، فراز خلقی (هایپر تایمی) . برای نمونه یک فرد بد خلق همیشه گرفته و اندوهگین نمیتواند ازدواج وفقی با فردی که خلقی سرخوش ، امیدوار و انگیزمند دارد، داشته باشد.با وجود تصور عام که گمان می کنند افراد متفاوت می توانند مکمل هم باشند ، آمارها نشان داده که تفاوت های شخصیتی در نهایت آمار بالای طلاق را موجب می شود.

  همتایی اجتماعی
  همتایی اجتماعی ، اقتصادی خانواده و خواستگاه دو نفر : شاید آن چه ما به عنوان کلاس بالا و پایین در جامعه تلقی میکنیم در ظاهر ادا و اطواری مسخره جلوه کند اما در عمل واقعیتی انکار ناپذیر است. هر چه دو خانواده به لحاظ اجتماعی و اقتصادی جایگاهشان بیشتر به هم نزدیک باشد ، دوام زندگی بیشتر خواهد باشد . بر همه روشن است که در جوامع امروز ازدواج شاهزاده و گدا افسانه ای بیش نیست.

  تناسب تحصیلی
  تناسب تحصیلی و اندیشه ای . این همتایی هم برای شکل گرفتن زندگی ای خوشبخت بسیار مهم است. دو نفر نباید بیش از یک تا دو مقطع تحصیلی فاصله داشته باشند. به ویژه در رشته هایی که افراد بلند پروازی های ویژه ای مثل پزشکی ، دندان پزشکی ، دارو سازی ، دامپزشکی ، علوم محض مثل فیزیک و ... داشته باشند، نباید تحصیلات زن و شوهر بیشتر از یک مقطع فاصله داشته باشد حتی بسیار میبینیم پزشکان متخصصی که همسری با تحصیلات زیر دیپلم داشته اند اما در سنین بالای 60 سالگی سراغ همسر دومی با تحصیلات بالاتر رفته اند.

  همتایی فرهنگی
  همتایی فرهنگی - مذهبی به ویژه در جوامع در حال گذار این مساله که افراد چقدر با سنت ها در هم تنیده باشند یا از آن ها جدا شده باشند - گذشته از این که فرد خودش را همتا یا واژگون خانواده اش میبیند -مساله ای مهم و انکار شدنی است. رویکردهای سنتی در زندگی امروز با رویکرد های مدرین و پست مدرن فاصله فراوان دارند و افراد را چه در تصمیم گیری های خرد - مثل چیدمان منزل ، رفت و آمد ها و ... و چه در تصمیم های کلان تحت تاثیر قرار می دهند. همچنین از جنبه های مذهبی با توجه به این که جهت گیری های متفاوت در جامعه ما از نظر میزان پایبندی به عقاید و شکل این پایبندی وجود دارد، این مساله حائز اهمیت می شود.

  تناسب سنی
  همتایی و تناسب سنی . اصولا خانواده های ایرانی در این مورد با سختگیری های نا منطقی رفتار میکنند. برای مثال بسیاری از خاناده های ایرانی مانع ازدواج دخترشان با پسری که چند سال از او کوچک تر باشد می شوند. درست است که در ازدواج مطلوب پسر باید 3 تا 8 سال از دختر بزرگتر باشد ، اما تا 3 سال بزرگتر و کوچک تر بودن پسر از دختر ، تقریبا شبیه همسن بودن آن هاست پس ازدواج پسری که تا 3 سال از دختر کوچک تر باشد ، مشکلی ندارد.


  شباهت خانوادگی
  این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که ممکن است ویژگی های شخصیتی را افراد از والدینشان به ارث ببرند . الببته امکان دارد در ماه های اول اشنایی یا جلسات اول مشاوره این وضوع نمایان نشود . اما باید دانست حتی اگر افراد خود را واژگون خانوادشان ببینند بعد از 30 40 سالگی هر چه بیشتر به خانوادشان شباهت پیدا میکنند و ویژگی های پنهانشان را نمایان می شود.ازدواج یک پسر تاجر بلند پرواز ورشکسته با دختر سرهنگی منظم و قانوندار نتیجه ای جز جدایی ندارد. با توجه به این که در جامعه ما سطح تحصیلات بالا رفته و رسانه های گروهی بر زندگی افراد تاثیر می گذارند ،افراد چهار همتایی را خودشان در نظر می گیرند ، اما سه همتایی شخصیتی ، جنسی و شباهت شخصیت والدین اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد.

  3 نفر این پست را پسندیدند :


  بایـد یـاد بگیری فـرامـوش کنـی
  مثـل زنی که در عروسی معشوقـش کِل می کشـد
  :)

 5. #4
  کاربر فعال
  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  شماره عضویت
  235
  تاریخ عضویت
  بهمن-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  انتخاب نشده
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,789
  می پسندم
  2,848
  مورد پسند
  1,845 بار در 1,044 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  ببخشید اشتباه اومدم !!!
  از ما دیگه گذشته!:khande

  2 نفر این پست را پسندیدند :


  لطفا لبخند بزنید:khande

 6. #5
  کوچ نشین
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  75
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  نوشته ها
  7,606
  می پسندم
  12,853
  مورد پسند
  14,269 بار در 5,032 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  مشاوره

  خشت اول
  ما در انتخاب خانواده ای که در آن به دنیا آمده ایم هیچ گونه اختیاری نداشته ایم اما معمار خانواده آتی خود خواهیم بود . هرچند ازدواج همه امر خانواده نیست اما خشت اول و سنگ بنای خانواده است بنابر این یکی از مهم ترین مسائل در نهاد خانواده ، ازدواج و مسائل پیرامون آن است. پس اولین خشت همان تصمیم گیری درست است. این که اصلا میخواهید ازدواج کنید یا نه

  آشنا شوید
  هر ارتباطی که بخواهد شکل بگیرد نیاز به اشنایی دارد. دو نفر هم جنس هم که بخواهند با هم ارتباط دوستانه یا ارتباط کاری داشته باشند ، نیاز به اشنایی دارند. هرچه ارتباط برای ما مهم تر باشد ، توجه و دقت به اشنایی بیشتر می شود. اهمیت اشنایی برای ازدواج ،بالاترین اهمیت ممکن است ؛ چرا که حتی در سطح ژن ها نیز شراکت رخ خواهد داد و صاحب فرزند خواهید شد. برای بزرگترین تصمیم در زندگی طبیعی است که ما بررسی کنیم ، رفتارها و گفتار های او را زیر نظر میگیریم و به احساسات درونی خود توجه میکنیم و همه اینها را مبنای ادامه یا عدم تداوم ارتباط قرار می دهیم و سپس تصمیم میگیریم.

  نیت ازدواج
  فقط گفتن و بین قصد ازدواج به این معنی نیست که طرف مقابل شما نیت ازدواج دارد بلکه چند نشانه وجود دارد که عملا قصد و نیت فرد را از اشنایی نشان می دهد .نیت و قصد ازدواج را عملا می توان با نشانه های زیر متوجه شد.
  الف - فردی که قصد ازدواج دارد صد در صد روی خواسته اش می ماند.
  ب - فردی که قصد ازدواج دارد ارتباطش را از خانواده اش مخفی نمیکند.
  ج - فردی که قصد ازدواج دارد زمان اشنایی را بیش از اندازه طولانی نمیکند .
  د - فردی که قصد ازدواج دارد سعی در به دست اوردن اطلاعات دارد و تنها به تبادل احساسات بسنده نمیکند.

  تفاوت نگرش
  این تفاوت نگرشی را هم زنان باید جدی بگیرند و هم مردان . به واقع مردان باید بدانند که اگر هزار بار هم به زنی بگویند که قصد ازدواج ندارند ، زنان این جمله را نمیشوند و اگر هم بشنوند باور نمیکنند و اگر هم باور کنند سعی در تغییر آن خواهند داشت . زنان نیز باید بدانند اگر مردی بیان کرد که قصد ازدواج ندارد ، به واقع قصد ازدواج ندارد و بهتر است که ان را جدی بگیرند . بسیاری از دختران فکر میکنند که با نزدیک شدن هر چه بیشتر و برآورده ساختن هر چه بیشتر خواسته های یک مرد میتوانند به او برسند اما به واقع تنها راهی که برای واداشتن یک مرد به ازدواج وجود دارد ، بیش از حد نزدیک نشدن و به راحتی به خواسته های او تن ندادن است.

  نشانه های هشدار دهنده
  نادیده گرفتن نشانه های هشدار دهنده ، یکی از خطرناک ترین اشتباهاتی است که ما هنگام ازدواج مرتکب می شویم. ما چیزی را از فرد مقابل خود میبینیم که نشانگر این واقعیت است که باید محتاط تر باشیم اما خودآگاه یا ناخودآگاه از آن چشم پوشی میکنیم . ما این کار را به یکی از روش های زیر انجام می دهیم
  الف - مسائل را کم اهمتی جلوه میدهیم
  مثلا میگوییم : ان قدر ها هم خشمگین نیست ، آن قدرها هم موادمصرف نمیکند .
  ب - کارهای او را توجیه میکنیم .
  مثلا میگوییم : کودکی بدی داشته ، به همین خاطر زود عصبانی می شود. چون استرس کاری زیادی دارد ، فعلا کمی مواد مصرف می کند.
  ج - کارهای او را منطقی جلوه میدهیم.
  مثلا می گوییم : او مرد است و مردها به طور طبیعی خیلی به زن های دیگر نگاه میکنند.
  د - مشکلات و مسائل را انکار میکنیم .
  مثلا میگوییم : او معتاد نیست ، فقط بعضی وقتها به طور تفریحی مواد مصرف میکند.


  تغییر عادت ها
  یکی دیگر از اشتباهاتی که در زمان آشنایی مرتکب می شویم این است که ارزش ها ، رفتارها و عادت های خود را به سرعت تغییر می دهیم تا وانمود کنیم که با فرد مقابل توافق و هماهنگی داریم. در ابتدای اشنایی با چشم پوشی و کوتاه امدن از ان چه برایمان اهمیت دارد، سعی می کنیم که رابطه را حفظ کنیم. وقتی متوجه می شویم که عقاید و باورها و علایق ما به مذاق فرد مقابل خوش نمی اید ، ممکن است که برای عقاید ، باورها و علایق خود اهمیت کمتری قائل شویم تا وانمود کنیم که بسیار با هم تفاهم داریم .

  تعهد
  گاهی قبل از این که متوجه شویم با طرف مقابل تفاهم داریم و قبل از این که متوجه شویم که آیا او همسر مناسبی برای ما هست یا نه ، متعهد به ازدواج با او می شویم و سریع قول ازدواج می دهیم . افرادی بیشتر دچار این اشتباه می شوند که :
  - مایل هستند متاهل باشند تا مجرد.
  - آرزومند هستندکه دیگر سرانجامی بگیرند و سر خانه و زندگی خودشان بروند.
  - از خواستگاری خسته شده اند.
  -از طرف دیگران برای ازدواج تحت فشار هستند.
  - افرادی که فقط و فقط جنبه های مثبت دیگران را می بینند و در هر فردی می توانند چیزی دوست داشتنی پیدا کنند.
  - به لحاظ عاطفی به فردی متعهد شده اند.

  وسواس
  وقتی در مورد ازدواج با فردی تردید داریم ، ممکن است این تردید ها را نادیده بگیریم.البته برخی افراد که تمایلات وسواسی دارند ، به دلیل وسواس ، دائما دچار تردید می شوند. از این افراد که بگذریم، بی توجهی به احساسات درونی و بی توجهی به تردیدهایی که داریم ،مسلما اشتباه است . زمانی که تردیدی وجود دارد تا وقتی که آن تردید برطرف نشده است نباید ازدواج کنیم.وقتی نسبت به یک نفر شک و تردید داریم ، لازم است با شناخت بیشتر و زمان بیشتر و پرس و جوی بیشتر بر تردید ها غلبه کنیم وگرنه نادیده گرفتن تردید ها مشکلی را حل نمیکند.

  انتخاب درست
  بسیاری از ما امیدواریم که با ازدواج همه چیز به خیر و خوشی خواهد گذشت. حتی اگر قبل از ازدواج مشکلاتی وجود داشته باشد و رابطه دو طرف غیر صمیمانه باشد ، باز هم فکر می کنیم که با ازدواج همه چیز حل خواهد شد اما لازم است که به این نکته توجه کنیم که آن چه در خلال آشنایی از فرد میبینیم ، به احتمال بسیار زیاد بعد از ازدواج نیز تداوم خواهد داشت.

  تغییر
  یکی از باورهای بسیار رایج و غلط در بیشتر فرهنگ ها ، این باور است که ما می توانیم با عشق ، توجه و تلاش ، همسر خود را تغییر دهیم. به خصوص خانم ها مستعد پذیرش این باور غلط در زمان اشنایی و ازدواج هستند.

  شناسایی
  یکی از راه های شناسایی طرف مقابل ، شناخت خانواده و مشاهده اوست زمانی که با خانواده اش در تعامل است. نحوه ی برخورد با خانواده و پدر و مارد ، شاخصی از رفتار آینده او در ارتباطی صمیمانه است. نوع برخورد و رفتار فرد در خانواده اطلاعات بسیار زیادی به ما می دهد تا پیش بینی کنیم که بعد از ازدواج این فرد چگونه برخورد خواهد کرد . اگر فرد در ارتباط با خانواده صادق و راحت باشد ،احتمالا بعد از ازدواج هم به همین شیوه رفتار خواهد کرد و اگر فرد با اعضای خانواده اش با تعارض فراوان و ضدیت رفتار کند ، احتمالا همان الگو نیز به رابطه با همسر نیز تسری پیدا خواهد کرد.
  فردی را برای همسری خود انتخاب کنید که :
  - ویژگی های خوب پدر و مادرتان را داشته باشد و ویژگی های منفی آن ها را نداشته باشد.
  -همانند بهترین برادر یا خواهد شما باشد .
  -بخواهید از او فرزندی داشته باشید.
  -از این که شبیه او شود احساس بدی نداشته باشید.
  -او را همان گونه که هست ، بدون هیچ گونه تغییری بپذیرید.
  -بتواند برای فرزند شما ، پدری بهتر از پدرتان یا مادری بهتر از مادرتان باشد.
  -شبیه بهترین مردی یا زنی باشد که از کودکی می شناسید.

  2 نفر این پست را پسندیدند :


  بایـد یـاد بگیری فـرامـوش کنـی
  مثـل زنی که در عروسی معشوقـش کِل می کشـد
  :)

 7. #6
  کوچ نشین
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  75
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  نوشته ها
  7,606
  می پسندم
  12,853
  مورد پسند
  14,269 بار در 5,032 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  اگـه این تاپیک خواننده داره لطفـا بگید تا باقیشـو بزارم!!!
  بایـد یـاد بگیری فـرامـوش کنـی
  مثـل زنی که در عروسی معشوقـش کِل می کشـد
  :)

 8. #7
  کاربر فعال
  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  شماره عضویت
  814
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت-۱۳۹۰
  محل سکونت
  پشت هیچستان
  نوشته ها
  1,666
  می پسندم
  413
  مورد پسند
  898 بار در 612 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  من که خوندم لذت بردم بذار بقیشه دوست عزیز 9. #8
  کاربر سایت
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  شماره عضویت
  612
  تاریخ عضویت
  فروردین-۱۳۹۰
  محل سکونت
  بام ایران
  نوشته ها
  189
  می پسندم
  323
  مورد پسند
  388 بار در 149 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی
  دوست داشتن پیوندی خود آگاه و از روی بصیرت روشن و زلال


  عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هرچه از غریزه سر زند بی ارزش است
  دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که روح ارتفاع دارد همگام با آن اوج می گیرد


  عشق با شناسنامه بی ارتباط نیست، و گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر می گذارد
  دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی می کند


  عشق طوفانی و متلاطم است
  دوست داشتن آرام و استوار و پر وقار وسرشار از نجابت


  عشق جنون است و جنون چیزی جز خرابی و پریشانی “فهمیدن و اندیشیدن “نیست
  دوست داشتن، دراوج، از سر حد عقل فراتر میرود و فهمیدن و اندیشیدن را از زمین می کند و باخود به قله ی بلند اشراق می برد


  عشق زیبایی های دلخواه را در معشوق می آفریند
  دوست داشتن زیبایی های دلخواه را در دوست می بیند و می یابد


  عشق یک فریب بزرگ و قوی است
  دوست داشتن یک صداقت راستین و صمیمی، بی انتها و مطلق


  عشق در دریا غرق شدن است
  دوست داشتن در دریا شنا کردن


  عشق بینایی را می گیرد
  دوست داشتن بینایی می دهد


  عشق خشن است و شدید و ناپایدار
  دوست داشتن لطیف است و نرم و پایدار


  عشق همواره با شک آلوده است
  دوست داشتن سرا پا یقین است و شک ناپذیر


  از عشق هرچه بیشتر نوشیم سیراب تر می شویم
  از دوست داشتن هرچه بیشتر، تشنه تر


  عشق نیرویی است در عاشق ،که او را به معشوق می کشاند
  دوست داشتن جاذبه ای در دوست ، که دوست را به دوست می برد


  عشق تملک معشوق است
  دوست داشتن تشنگی محو شدن در دوست


  عشق معشوق را مجهول و گمنام می خواهد تا در انحصار او بماند
  دوست داشتن دوست را محبوب و عزیز میخواهد و می خواهد که همه ی دلها آنچه را او از دوست در خود دارد، داشته باشند


  در عشق رقیب منفور است،
  در دوست داشتن است که:”هواداران کویش را چو جان خویشتن دارند”


  عشق معشوق را طعمه ی خویش می بیند
  و همواره در اضطراب است که دیگری از چنگش نرباید

  و اگر ربود با هردو دشمنی می ورزد و معشوق نیز منفور می گردد

  دوست داشتن ایمان است و ایمان یک روح مطلق است
  یک ابدیت بی مرز است ، که از جنس این عالم نیست


  دکتر علی شریعتی

  3 نفر این پست را پسندیدند :


  دوست دارم که به پابوسی باران بروم
  آسمان گفته که پا روی پرم نگذارید
  اینقدر آینه ها را به رخ من نکشید
  این قدر داغ جنون بر جگرم نگذارید
  چشمی آبی تر از آیینه گرفتارم کرد
  بس کنید این همه دل دور و برم نگذارید
  آخرین حرف من این است زمینی نشوید
  فقط از حال زمین بی خبرم نگذارید:gol

 10. #9
  کوچ نشین
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  75
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  نوشته ها
  7,606
  می پسندم
  12,853
  مورد پسند
  14,269 بار در 5,032 پست

  پیش فرض پاسخ : 101 نکته ای که هر دختر و پسر قبل از ازدواج باید بداند..

  حقوقی

  موانع نکاح
  در اصلاح حقوقی می گویند همسران باید از موانع نکاح خالی باشند. یکی از مواردی که مانع نکاح است و ممکن است زوج ناخودآگاه با آن رو به رو شوند ازدواج با زنی است که از همسر خود جدا شده است. زنی که از همسر خود جدا شده است تا سه ماه و ده روز نمی تواند با مرد دیگری ازدواج کند یا زنی که همسرش فوت کرده،باید تا چهار ماه و ده روز باید از ازدواج خودداری کند.

  دوره نامزدی
  در فرهنگ ایرانی معمولا دوره ای به نام دوره نامزدی وجود دارد . این دوره در حقیقت دوره ای ست که در آن زن و مرد مقید به یکدیگر می شوند و فرد دیگری اجازه خواستگاری یا آشنایی با هیچ کدام از نامزدها را ندارد . نکته مهم اینجاست که به موجب ماده1035 قانون مدنی، نامزدی ایجاد علقه زوجیت نمی کند.هرچند تمام یا قسمتی از مهریه که بین طرفین برای موقع ازدواج مقرر شده ،پرداخت شده باشد و از آن مهم تر این که چنان چه تمام یا قسمتی از مهریه به دختر پرداخت شده باشد ، در صورت بهم خوردن وصلت پسر می تواند آن را پس بگیرد.

  عقد
  نکته دیگر این که دوران نامزدی کسی را وادار به ازدواج با فرد مقابل نمی کند.در قانون مدنی بیان شده است که «هر یک از زن و مرد مادام که عقد نکاح جاری نشده می تواند از وصلت امتناع کند و طرف دیگر به هیچ وجه نمی تواند او را مجبور به این ازدواج کند و یا از جهت امتناع از وصلت درخواست خسارت کند.»

  تبادل هدیه
  معمولا در دوران نامزدی دختر و پسر یا خانواده های آنها هدایایی با هم رد و بدل می کنند. طبق ماده 1037 قانون مدنی هر یک از نامزها می توانند در وصرت بهم خوردن وصلت ، هدایایی را که برای ازدواج به طرف دیگر یا والدین او هدیه داده است مطالبه کند. اگر عین آن هدایا موجود نباشد هدیه دهنده مستحق دریافت قیمت هدیه هایی خواهد بود که از روی عادت نگه داشته می شوند مگر این که آن هدایا بدون تقصیر طرف دیگر از بین رفته باشند.اما در صورت فوت یکی از نامزدها ماده1038 قانون مدنی یادآور شده است در مرود پرداخت قیمت هدایایی که عینا موجود نیست چنانچه در اثر فوت یکی از نامزدها وصلت بهم بخورد ،طرف مقابل وظیفه ای از بابت برگرداندن بهای هدایا به خانواده متوفی نخواهد داشت.

  محکم کاری
  کار از محکم کاری عیب نمیکند. درست است که پایه روابط زن و شوهر عشق و علاقه متقابل است ولی شروط ضمن عقد یکی از همین محکم کاری هاست که باید پیش از ازدواج با همسر راجع به آنان به تفاهم رسید .اما شرط ضمن عقد چیست؟ شرط ضمن عقد یعنی زن و شوهر می توانند مسائل مورد توافق خود را که قانون در خصوص آن ساکت است یا مورد پسند آنان نیست اما طبق قانون امکان توافق خلاف آن وجود دارد ، در سند ازدواج قید کنند. در سندهای کنونی ازدواج شروط ضمن عقد در چند صفحه آمده اما این شروط در بسیاری از موارد کافی نیستند زوجین می توانند با تفاهم یکدیگر شروطی را طبق نظر خودشان اضافه کنند.

  حقوق اولیه
  تحصیل از حقوق اولیه انسان است و در قانون اساسی هم نمی توان از تحصیل کسی جلوگیری کرد اما در قانون مدنی ایران ، حق تحصیل «زن » به «شوهر» واگذار شده است.پس برای پرهیز از مشکلات احتمالی در این زمینه بهتر است شرط تحصیل در عقد نامه گنجانده شود.

  اشتغال زن
  طبق قانون ، اشتغال زن در صورتی که منافی مصالح خانواده یا حیثیت شوهر نباشد ، بلامانع است اما مشکل اینجاست که قانون تعریف درستی ازمصالح خانواده ارائه نکرده است و همین امر سبب ایجاد اختلاف هایی بین زن و شوهر می شود. پس بد نیست درباره اشتغال هم اگر دغدغه ای وجود دارد ، در سند ازدواج ذکر شود.

  تنظیم سند
  سخت است موقع تنظیم سند ازدواج به جدایی فکر کرد اما باید این راددر نظر گرفت که جدایی هم ممکن است مثل خیلی چیزهای دیگر در زندگی اتفاق بیفتد. پس شرط تقسیم اموال موجود میان زن و شوهر پس از جدایی را نباید فراموش کرد .البته مشابه چنین شرطی در عقد نامه های امروزی وجود دارد.

  مورد پسند از :


  بایـد یـاد بگیری فـرامـوش کنـی
  مثـل زنی که در عروسی معشوقـش کِل می کشـد
  :)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

نکاتی که قبل از ازدواج باید بدانیم

آنچه يك دختر بايد بداند

انچه قبل ازدواج باید بدانیم

آنچه یک دختر باید بداند

همه چیزهایی که یک دختر باید بداند

آنچه قبل از ازدواج باید بدانیم

آنچه باید قبل از ازدواج دانست

آنچه قبل از ازدواج باید دانست

چیزهایی که باید قبل از ازدواج دانست

http:www.koooch.comthread5426.html

مسائلی که قبل از ازدواج باید بدانیم

آنچه یک زن باید بداند

آنچه یک دختر قبل از ازدواج باید بداند

انچه قبل از ازدواج باید بدانیم

آنچه یک پسر باید بداند

چیزهایی که قبل از ازدواج باید دانست

انچه یک دختر باید بداند

اطلاعات عمومی که هر فرد باید بداندآنچه یک دختر باید قبل از ازدواج بداندچیزهایی که باید قبل از ازدواج بدانیمنکاتی که قبل از ازدواج باید دانستهر آنچه یک دختر باید بداندچیزهایی که قبل از ازدواج باید بدانیمآنچه که یک دختر باید بداندمواردی که قبل از ازدواج باید بدانیم

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

101 نكته ازدواج، iهرانچه یک دخترقبل ازدواج بایدبداند، قبل از ازدواج دانست، مهارت هایی که یک مرد باید بلد باشد، مواردی که یک زن باید بداند، مواردی که پسران باید در مورد دختر بداند، مواردی که باید قبل از ازدواج دانست، مواردی که بایدیک مجتمع فرهنگی داشته باشد، مزاج فراز خلقی، مسایل جنسی که قبل از ازدواج باید دانست، مسائل جنسي که دختروپسربایدبدانند، نكاتي هر دختر بايد بلد باشد در رابطه ججنسي، نچه ازعشق بایددانست، چندنشانه ای که نشان دهد طرف مقابل تورامیخواهد.، چه چیزهایی را باید قبل از ازدواج درباره ان دانست، چيزهاي بدي كه يك دختر بايد بداند، چيزهايي كه يك دختر بايدقبل ازدواج بداند؟، چیز های که باید یک دختر بداند، چیز هایی که قبل از ازدواج باید دانست، چیزهای که مرد در رابطه با یک زن باید بداند، چیزهای که درمورد دختر باید دانست، چیزهایی که قبل از ازدواج باید دانست؟، چیزهایی که قبل ازازدواج بایددانست، چیزهایی که یک مرد باید قبل از ازدواج بداند، چیزهایی که یک دختر باید بداند، چیزهایی که یک دختر بایذ بداند، چیزهایی که پسر از دختر در نامزدی میخواهد، چیزهایی که افراد مجردقبل از ازدواج باید بدانند، نکات مهم دوره آشنایی دختر و پسر، نکات روان سناسی اهمیت قبل از ازدواج، نکاتی که قبل از ازدواج باید دانست، نکاتی که یک دختر مجرد باید بداند؟، نکاتی باید قبل از ازدواج دانست، چگونه متوجه نیت مردان شویم، چگونه متوجه شویم مردی قصد ازدواج با ما را دارد، چگونه متوجه شویم که مرد قصد ازدواج دارد، چگونه متوجه شویم پسری قصد ازدواج دارد، همه انچه که یک دختر باید بداند، هر چیز که باید در مورد دخترها دانست، هر انچه كه دخترا بايد بدونن، هرانچه که قبل از ازدواج بايد دانست، وظیفه دختر و پسر در دوره آشنایی قبل از عقد، کتاب آنچه دختر و پسر قبل از ازدواج باید بدانند، آنچه قبل از ازدواج باید دانست، آنچه قبل ازازدواج بایددانست، آنچه يك دختر بايد در مورد دوست پسر خود بداند، آنچه یک پسر باید بداند، آنچه که یک دختر باید بداند، آنچه که در مورد دختران قبل ازدواج دانست، آنچه پیش از ازدواج باید دانست، آنچه بايد دانست تا ساده فرض نشويم، آنچه باید قبل از عقد دانست، آنچه دختر وپسرقبل از ازدواج به هم میگویند، انچه قبل وبعد از ازدواج باید دانست، انچه از دختر ها باید دانست، انچه باید قبل و بعد ازدواج دانست، انچه دختران باید قبل اغز ازدواج بدانند، از کجا متوجه شویم پسری قصد ازدواج دارد، اطلاعاتی که یک زن باید قبل از ازدواج بداند، تمام چیزهایی که باید یک پسر بداند، جيزهايي كه يك مرد در باره زنها بداند، حق اشتغال دخترو امضا گرفتن از پسر، خواسته هاي يك دختر در برخورد با پسر موقع ازدواج، زاز هایی دربارهی زن نان که باید هر مردی بداند، شماره پسر که قصد ازدواج دارد، شماره تلفن یا ایمیل پسر قصد ازدواج دارند، علایم مردی که قصدازدواج دارد

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

خانواده کوچ فعالیت خود را از تاریـخ 06/10/1389 آغاز کرده است . از زمان تولد این مجموعه سعی شده تا محیطی صمیمی و دوستانه ایجاد شود تا در کنار این خصوصیت بارز سایت،کاربران به بحث و تبادل نظر درموضوعات مختلف بپردازند .

ارسال پیام به مدیر سایت
لینک های مفید
ابزار ها
بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
X بستن تبلیغات