مهمان گرامی به انجمن خانواده کوچ خوش امدید. لطفا برای دسترسی به تمام امکانات سایت اینجا کلیک کنید ثبت نام شما به سرعت انجام خواهد شد و شما میتوانید در جمع گرم خانواده کوچ فعالییت خود را اغاز کنید و از همه امکانات سایت که برای کاربران مهمان غیرفعال شده است استفاده کنید. منتظر حضور گرم شما در جمع بزرگ خانواده کوچ هستیم .
دوبلور «اوشین» از پخش مجدد این سریال خوشحال نیست! - صفحه 5
تبلیغات
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از 61 به 71 از 71

موضوع: دوبلور «اوشین» از پخش مجدد این سریال خوشحال نیست!

 1. کاشکی سرطان درما ن داشت...
  عنوان کاربر
  غم زده
  شماره عضویت
  3919
  تاریخ عضویت
  فروردین-۱۳۹۱
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  نوشته ها
  16,676
  می پسندم
  12,031
  مورد پسند
  9,387 بار در 5,832 پست

  دوبلور «اوشین» از پخش مجدد این سریال خوشحال نیست!

  #1 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲


  به گزارش جهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.، وی که به انگیزه‌ی پخش مجدد سریال «سال‌های دور از خانه» در گفت‌وگویی با ایسنا شرکت کرد، صداپیشگی به جای «اوشین» را سراسر تجربه می‌داند و می‌گوید: شیرینی کار کردن با استاد ژاله علو بعد از 27 سال، هنوز زیر زبانم است.
  *** گوینده «اوشین» 54 ساله شده است
  مریم شیرزاد، گوینده‌ی رادیو و تلویزیون که صدایش برای همه شناخته شده است، 27 سال داشت که به جای اوشین در «سال‌های دور از خانه» صداپیشگی کرد و اکنون هم که 54 سال دارد، هنوز هم صدایش «آن‌شرلی» و «شازده کوچولو»ی قصه‌ها را برایمان تداعی می‌کند.
  وقتی از او درباره‌ی دوبله‌ی سریال‌ «سال‌های دور از خانه» و «اوشین» سال 65 تلویزیون می‌پرسیم، ابتدا از ژاله علو، مدیر دوبلاژ این مجموعه قدردانی می‌کند و می‌گوید: این سریال برایم سراسر تجربه بود و به جرأت می‌توانم بگویم شیرینی کار کردن با خانم علو هنوز بعد از 27 سال زیر زبانم مانده است. خانم علو دوبله اوشین را آنقدر مادرانه مدیریت کردند، به ویژه در برخوردشان با من چرا که وی همیشه مرا تشویق می‌کرد. ابتدای کار قرار بود در «سال‌های دور از خانه» فقط به جای کودکی اوشین صحبت کنم اما با تشویق‌های استاد عزیزم خانم علو جوانی اوشین را هم خودم گفتم.
  *** شاید جرأت نکنم «سال‌های دور از خانه» را ببینم!
  وی خاطرنشان می‌کند: بعد از گذشت 27 سال همه از بازپخش سریال «اوشین» خوشحال شدند به جز خودم چرا که احساس می‌کنم رُلم را خوب نگفته‌ام؛ بنابراین اوشین برای خودم یک فاجعه است و اگر هم مردم آن را دوست داشتند محبت و لطفشان به من بود و شاید خودم اصلا جرأت نکنم دوباره آن‌ را تماشا کنم چراکه اوشین اگر اوشین شد به خاطر زحمات خانم علو و سایر همکاران بود که همگی آن‌ها تحت فشار بودند.
  *** «اوشین» را مثل نان داغ کباب داغ به پخش تلویزیون می‌رساندیم
  صداپیشه اوشین در «سال‌های دور از خانه»، در ادامه، بهترین خاطره‌اش از دوبله‌ی این مجموعه‌ی ژاپنی را اینگونه تعریف می‌کند: آن زمان که «سال‌های دور از خانه» برای پخش دوبله می‌شد، یک سفر خانوادگی دسته جمعی برایم پیش آمد که حتما من هم باید حضور می‌داشتم، چرا که پدرم تازه فوت کرده بود و پس از یک دوره‌ی 30 – 40 روزه می‌خواستیم برای آرامش اعصابمان به سفر برویم؛ بنابراین کل خانواده خیلی سخت دور هم جمع شدند و اصلا جا نداشت که من همراهشان نروم از آنجا هم که ما «اوشین» را مثل نان داغ کباب داغ به پخش تلویزیون می‌رساندیم، رهاکردن کار ممکن نبود به دلیل اینکه ما یک هفته کار می‌کردیم تا هفته‌ی بعد «سال‌های دور از خانه» از تولید به مصرف به روی آنتن برود.
  وی ادامه می‌دهد: در آن زمان من بابت سفری که برایم پیش آمد عذرخواهی کردم و گفتم «اوشین» را یک نوبت تکراری روی آنتن ببرند تا من هم از سفر برگردم اما اعلام کردند که چنین چیزی ممکن نیست و اگر من به سفر بروم مجبور می‌شوند گوینده را تغییر دهند تا اینکه من به مسافرت رفتم و از همان‌جا تلویزیون را روشن کردم تا ببینم اوشین تکراری می‌رود یا خیر که دیدم با کمال بی‌رحمی گوینده را عوض کردند، طبیعی است در آن زمان با شوق و ذوقی که داشتم کمی ناراحت شدم چرا که علاقه‌ زیادی به کارم داشتم و هنوز هم دارم.
  *** به خاطر تغییر صدایم در «اوشین» پاشنه‌ی تلفن را از جا کندند!
  شیرزاد با بیان اینکه ماندگاری صدای اوشین از سوی مردم برایش شیرین‌تر از هر دستمزدی بود، اظهار می‌کند: پس از مسافرت یک هفته‌ای که داشتم به تهران آمدم و با من تماس گرفتند که باید برای ادامه‌ی گویندگی به جای اوشین خودم بروم؛ چرا که در آن زمان تنها با یک قسمت تغییر گوینده، مردم مدام با روابط عمومی سازمان تماس گرفته بودند و دلیل تغییر گوینده را می‌پرسیدند، همین اتفاق برایم خوشایند بود و خاطره جالبی شد؛ به سبب اینکه برغم تغییر گوینده، مردم تا این حد نسبت به صدا و کار من لطف و محبت داشتند و اینطور که خانم علو می‌گفت پاشنه‌ی تلفن روابط عمومی را از جا کنده بودند.
  این صداپیشه و مدیر دوبلاژ می‌گوید: در آن زمان که سریال «سال‌های دور از خانه» دوبله می‌شد، اصلا قصدم این نبود که برنامه‌ی آنتن را به هم بریزم؛ چرا که من در یک شرایط بحرانی و روحی قرار گرفته بودم و با سفری که رفتم شاید برخی‌ها فکر می‌کردند چون کمی کارم گرفته است از خودم ادا و اصول درمی‌آورم. البته تمام این حرف‌ها فکرهای من است که امیدوارم اشتباه باشد. آن زمان خانم مهوش افشاری به جای من گوینده‌ی اوشین شد و خیلی هم خوب رُلش را گفت چراکه وی از صداپیشگان خوب واحد دوبلاژ است اما مردم به صدای من در اوشین عادت کرده بودند، به همین خاطر برایم دلچسب بود که دیدم کارم خواهان دارد و همین برایم از هر دستمزدی شیرین‌تر و با ارزش‌تر بود.
  *** «اوشین» پر از عاطفه، صبر و مقاومت بود
  شیرزاد در ادامه‌ی گفت‌وگویی که با خبرنگار ایسنا داشت، شخصیت «اوشین» در «سال‌های دوراز خانه» را اینگونه توصیف می‌کند: اوشین شخصیتی پر از عاطفه،‌ صبر و مقاومت بود و همین ویژگی موجب ماندگار شدندش در ذهن‌ها شد. اوشین دشواری‌ها را می‌گذارند و بدون اینکه حتی یک لحظه نامهربانی کند، زندگی می‌کرد به همین خاطر تبدیل به یک شخصیت دوست‌داشتنی شد.
  *** دلایل موفقیت سریال‌های کره‌ای از زبان دوبلور اوشین
  این مدیر دوبلاژ در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه عواملی موجب موفقیت سریال‌های کره‌ای و ژاپنی می‌شود؟ اینگونه می‌گوید: قطعا هم دوبله‌ی خوب و هم قصه‌ی جذاب موجب موفقیت اینگونه سریال‌ها می‌شود. من حالا متوجه شدم که با شبکه‌های اجتماعی می‌توان خیلی راحت از نظرات مردم مطلع شد و فهمید که چقدر نسبت به دوبله‌ی خوب عکس‌العمل خوب نشان می‌دهند و بالعکس یک دوبله‌ی ناموجه چقدر می‌تواند دل مخاطبان را بزند تا جایی که ترجیح بدهند فیلم و سریال را با زیرنویس تماشا کنند اما با دوبله‌ی بد نبینند.
  وی می‌افزاید:‌ تصور من این است که هم دوبله‌ی خوب سریال‌های آسیای شرقی و هم بافت و وجه دراماتیک قصه، می‌تواند موجب موفقیت آن‌ها شود؛ ضمن اینکه اینگونه سریال‌ها معمولا با روحیه‌ی ما شرقی‌ها و آسیایی‌ها هم‌خوانی دارند. خود من شخصا فیلم و سریال‌های چینی و ژاپنی را خیلی دوست دارم چراکه فضای معطری دارند و به نوعی محجوبند و گویا به فرهنگ ما نزدیک هستند.
  او سریال‌های ژاپنی و چینی را کارهایی با حجب و حیا تلقی می‌کند و می‌گوید: اینگونه سریال‌ها معمولا فضای شرم‌آوری ندارند و در همه‌ی آن‌ها عنصر خانواده، حرمت، شرم‌ و حیا حاکم است و همین با روحیه‌ی ما سازگاری دارد.
  شیرزاد در پی گفتگوی خود با اشاره به سختی دوبله‌ی فیلم‌ و سریال‌های ژاپنی یادآور می‌شود: قطعا دوبله‌ی اینگونه فیلم و سریال‌ها به نسبت دیگر کارها مشکل‌تر است، به ویژه زمانی که گاهی به عنوان مدیر دوبلاژ می‌خواهم چنین فیلم وسریال‌هایی را دوبله کنم خیلی برایم مشکل است چرا که برای دوبله‌ی اینگونه کارها فقط ترجمه کافی نیست بلکه ترجمه فقط یک معنا و آدرسی از کلیت قصه است و زمانی که می‌خواهیم حرف‌های مقطع، مقطع ژاپنی‌ها را به فارسی برگردانیم، سخت است به دلیل اینکه سختی کلمات باید در جایی قرار بگیرد که در زبان فارسی معنا پیدا کند و در واقع جملات به عمل بیایند.
  *** تمام سختی دوبله سریال‌های ژاپنی بر دوش مدیردوبلاژ است
  وی خاطرنشان می‌کند:‌ سینک‌ زدن فیلم و سریال‌های ژاپنی برای مدیر دوبلاژ خیلی مشکل است و زمانی که آماده می‌شود گوینده فقط متن‌ها را اجرا می‌کند بنابراین تمام سختی‌ها بر روی دوش مدیر دوبلاژ است.
  صداپیشه‌ی اوشین در «سال‌های دور از خانه» در پایان گفتگوی خود درباره‌ی کارهای جدیدش به خبرنگار ایسنا می‌گوید: «سفرهای گالیور»، «آرزوهای بزرگ» و ... از جمله‌ کارهای جدیدم در مقام مدیر دوبلاژ است؛ ضمن اینکه چندین کار برای گویندگی انجام داده‌ام.
  به گزارش ایسنا، مریم شیرزاد متولد سال 1338 تهران است. وی فعالیت هنری خود را با گویندگی در برنامه‌های کودک شروع کرد و پس از انقلاب از سال 59 جذب دوبله شد. صداپیشگی در نقش‌های «شازده کوچولو»، «آن‌شرلی»، «سرندی پیتی»، «اوشین» و ... از جمله برترین کارهای شیرزاد است.
  این مدیر دوبلاژ و گوینده پیشکسوت در چندین فیلم سینمایی و سریال‌های تلویزیونی همچون «مختارنامه»به جای حدیث فولادوند، «ملک سلیمان» به جای الهام حمیدی، «مریم مقدس» به جای شبنم قلی‌خانی، «هری‌پاتر و شاهزاده دورگه» به جای اما‌ واتسون و ...هم صداپیشگی کرده استجهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.
  8 نفر این پست را پسندیدند : Ainoa, BriSk, com86, EliGoddess, faezeh65, met, roshna, Sogandabi
  مادری دارم اسمانی و لطیف
  و به اندازه دل دریایی همه مادران
  مادر روزت مبارک

 2.  

   

 3.  

  melinaz آنلاین نیست.
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  شماره عضویت
  15116
  تاریخ عضویت
  اسفند-۱۳۹۱
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  انتخاب نشده
  نوشته ها
  231
  می پسندم
  75
  مورد پسند
  157 بار در 117 پست

  #61 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط 1365 نمایش پست ها
  الهی الهی الهی
  اگه دوست دارین جواب بدین مگه چند سالتونه؟

  عزيزم من 34 سالمه از روي عكس اوتارم معلوم نيس؟

 4.  

   

 5. عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  17024
  تاریخ عضویت
  اردیبهشت-۱۳۹۲
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  نامزد دارم
  محل سکونت
  ......
  نوشته ها
  5,788
  می پسندم
  6,866
  مورد پسند
  5,067 بار در 2,857 پست

  #62 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط melinaz نمایش پست ها
  عزيزم من 34 سالمه از روي عكس اوتارم معلوم نيس؟
  نه عزیزم
  مورد پسند از : melinaz

 6.  

  met
  met آنلاین نیست.
  خویش را در خویش پیدا کن ، کمال این است و بس
  عنوان کاربر

  مدیر انجمن رایانه

  شماره عضویت
  892
  تاریخ عضویت
  خرداد-۱۳۹۰
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  محل سکونت
  (UTC+03:30)
  نوشته ها
  11,872
  نوشته های وبلاگ
  3
  می پسندم
  23,897
  مورد پسند
  13,540 بار در 6,741 پست

  #63 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط melinaz نمایش پست ها
  جدي ..نــــــــــــــــــــــه نميخوام..شبيه ژاپنيها باشم
  ای بابا حالا تو چرا جدی ی ی ی میگیری
  اصن ژاپنی ها شکل شمان خوبه ؟
  جهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.
  جهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.


 7.  

  melinaz آنلاین نیست.
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  شماره عضویت
  15116
  تاریخ عضویت
  اسفند-۱۳۹۱
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  انتخاب نشده
  نوشته ها
  231
  می پسندم
  75
  مورد پسند
  157 بار در 117 پست

  #64 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط met نمایش پست ها
  ای بابا حالا تو چرا جدی ی ی ی میگیری
  اصن ژاپنی ها شکل شمان خوبه ؟

  اونم نميخام هههه

 8.  

  met
  met آنلاین نیست.
  خویش را در خویش پیدا کن ، کمال این است و بس
  عنوان کاربر

  مدیر انجمن رایانه

  شماره عضویت
  892
  تاریخ عضویت
  خرداد-۱۳۹۰
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  محل سکونت
  (UTC+03:30)
  نوشته ها
  11,872
  نوشته های وبلاگ
  3
  می پسندم
  23,897
  مورد پسند
  13,540 بار در 6,741 پست

  #65 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط melinaz نمایش پست ها
  اونم نميخام هههه
  خب من شبیه ژاپنی هام
  2 نفر این پست را پسندیدند : faezeh65, melinaz
  جهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.
  جهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.


 9.  

  melinaz آنلاین نیست.
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  شماره عضویت
  15116
  تاریخ عضویت
  اسفند-۱۳۹۱
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  انتخاب نشده
  نوشته ها
  231
  می پسندم
  75
  مورد پسند
  157 بار در 117 پست

  #66 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط met نمایش پست ها
  خب من شبیه ژاپنی هام

  اونم نميخام
  مورد پسند از : met

 10.  

  met
  met آنلاین نیست.
  خویش را در خویش پیدا کن ، کمال این است و بس
  عنوان کاربر

  مدیر انجمن رایانه

  شماره عضویت
  892
  تاریخ عضویت
  خرداد-۱۳۹۰
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  محل سکونت
  (UTC+03:30)
  نوشته ها
  11,872
  نوشته های وبلاگ
  3
  می پسندم
  23,897
  مورد پسند
  13,540 بار در 6,741 پست

  #67 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط melinaz نمایش پست ها
  اونم نميخام
  پ چی میخای ؟
  چی میخای از جون من ؟
  ولم کن ن ن ن ن
  بذار برم ....
  کمک ک ک ک ک
  جهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.
  جهت نمایش لینک ها باید عضو باشید برای ثبت نام کلیک کنید.


 11.  

  melinaz آنلاین نیست.
  عنوان کاربر
  کاربر سایت
  شماره عضویت
  15116
  تاریخ عضویت
  اسفند-۱۳۹۱
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  انتخاب نشده
  نوشته ها
  231
  می پسندم
  75
  مورد پسند
  157 بار در 117 پست

  #68 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط met نمایش پست ها
  پ چی میخای ؟
  چی میخای از جون من ؟
  ولم کن ن ن ن ن
  بذار برم ....
  کمک ک ک ک ک
  نمیزارم بری..اصرار نکن

 12. اسـتقلال قـهرمان میشه ، خدا می دونه که حـقـشه ...
  عنوان کاربر
  استقلالی ترین کاربر انجمن
  شماره عضویت
  58
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  انتخاب نشده
  محل سکونت
  سـرزميـن كـوروش بــزرگ
  نوشته ها
  11,224
  می پسندم
  20,416
  مورد پسند
  16,308 بار در 7,430 پست

  #69 ۲۳-۰۲-۱۳۹۲
  سریالش رو که می گفتن کلی سانسور کردن ... اون قدر تغییر و تحول دادن و سوزناکش کردن که خود ِ ژاپنی ها مجدد سریال رو از ایرانی ها خریدن !!
  مورد پسند از : EliGoddess
  بــی شــک بــازوبـند ِ استــقـلال تـا ابـد بـوی تـورا خـواهد داد .


 13. حكمت وزيدن باد رقصاندن شاخه ها نيست، امتحان ريشه هاست.
  عنوان کاربر
  یاس بلور
  شماره عضویت
  4
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  نام واقعی
  الهه
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  مجرد هستم
  محل سکونت
  زیر آسمون خدا
  سن
  30
  نوشته ها
  6,130
  نوشته های وبلاگ
  21
  می پسندم
  13,362
  مورد پسند
  8,094 بار در 3,828 پست

  #70 ۲۴-۰۲-۱۳۹۲
  نقل قول نوشته اصلی توسط Sogandabi نمایش پست ها
  سریالش رو که می گفتن کلی سانسور کردن ... اون قدر تغییر و تحول دادن و سوزناکش کردن که خود ِ ژاپنی ها مجدد سریال رو از ایرانی ها خریدن !!
  آره عزیزم. واقعیت اوشین یه چیز دیگه بوده کلا یه سریال دیگه ساختن ایرانی ها برای خودشون
  به دنبال من اگر می گردی
  در هزارتوی تنهایی
  و میان تاریک ترین نقطه دیوانگی
  پیدایم خواهی کرد.

 14.  

  Ainoa آنلاین نیست.
  قاصدك را بگير آزرو كن بعد فوت كن بره تو آسمونا
  عنوان کاربر
  کوچ نشین
  شماره عضویت
  82
  تاریخ عضویت
  دی-۱۳۸۹
  جنسيت
  وضعیت تاهل
  متاهل هستم
  محل سکونت
  خونمون
  نوشته ها
  20,052
  می پسندم
  15,923
  مورد پسند
  16,595 بار در 8,966 پست

  #71 ۲۴-۰۲-۱۳۹۲
  همین الان داره از شبکه تماشا پخش میش .
  اسمش سال های دور از خانه ست . .

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مادرشوهر اوشین

رابطه اوشین با کوتو

اوشین

اوشین بدون سانسور

هانیکو تاچیبانا

دوبله مادرشوهراوشین

مادرشوهراوشین

دوبلور ریوزو

سانسور اوشین

اوشین کوتو

اوشين و كوتو

نقش كوتو در زندگي اوشين نقش کوتو در داستان اوشینتاکشی ماتسونامیاوشین و ریوزو و تاکشیداستان سانسور نشده اوشین چیسترابطه اوشين با كوتوبازيگر سريال اوشين تاكشيكجاي سريال سالهاي دور از خانه سانسور بودسانسور های اوشینزندگی گردش دوار اوشینسانسوری هانیکومادر شوهر اوشینریوزو در اوشینرابطه اشین و ریوزو

کاربران برچسب زده شده

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
X بستن تبلیغات